Pre všetkých so "správnymi" hodnotami

Autor: Jarina Fábriová | 8.2.2015 o 13:44 | (upravené 8.2.2015 o 13:59) Karma článku: 11,18 | Prečítané:  1542x

Ako sa predpokladalo, fraška skončila fiaskom, katastrofálne malou účasťou a 7.2.2015 je dôkazom toho, že žiadne bytostne dôležité problémy sa neriešili.

Ale mňa zaráža iný aspekt. Aliancia za Stredovek a jej vedúci predstavitelia nemajú žiadnu hanbu ani sebareflexiu a po sobote vyhlasujú, že "idú ďalej" a  že je to "nevídané ". To je veru nevídané, prehajdákať 6,3 milióna eur na vec, ktorú 80 percent oprávnených voličov malo ťažko na háku. Pani hovorkyňa z toho viní médiá, ktoré minimálne informovali ľudí. No to by samozrejme nebolo ono, keby sme sa nezahrali na obete, ktorým homoloby všade zatvára dvere pred nosom. Tak, aby sme v tom mali jasno, skúsim to ešte raz pre všetkých Aliančanov (predsa len, bolo ich až 900 tisíc :( Vážne, ľudia? Vážne?) zhrnúť a interpretovať výsledky tak, ako to vidím ja.

Dovolím si tvrdiť (a dúfam v to), že nízka účasť nie je iba odrazom toho, že Slovákov vo všeobecnosti tak trochu netrápi spoločenské a politické dianie, aspoň to doteraz ukazovala naša veľmi nízka účasť v parlamentných či prezidentských voľbách. Tých 80 percent neostalo doma preto, že o referende informovaní neboli, alebo že by sa ich otázky nedotkli a neriešili to. Nezúčastnení vyjadrili jasný nesúhlas s tým, ako sú otázky postavené, čoho sa týkajú a že sú vôbec predmetom referenda. Dali masovej letáčikovej, balónikovej, facebookovej a youtubovej a ešte neviem akej kampani jasnú facku, ktorá by každého organizátora s aspoň štípkou zdravého rozumu mala štípať aj týždeň. Mala by štípať rovnako aj katolícku cirkev, ktorá sa do tejto špiny namočila a na kázňach šírila osvetu v oblasti sexuality a rodiny, pritom nejak pozabudla na lásku a prijatie inakosti ako základné piliere kresťanstva.

Väčšina Slovenska neuznáva prízemné chápanie rodiny iba ako silného jedinca s penisom a jemného jedinca s vagínou a okolo nich kŕdľa detí. Normálneho človeka nedefinuje jeho sexuálna orientácia, ale jeho skutky. Biologická schopnosť plodiť detí nerobí zo žiadneho páru potenciálnych rodičov, je to v prvom rade psychická zrelosť, želanie dávať malej osôbke všetko aj nad rámec svojich možností, schopnosť vytvoriť pre dieťa doma zázemie, ktoré bude milovať a kam sa bude rado vracať. Ak vyššie uvedené veci zvládne heterosexuálny pár, slobodná mamička, starí rodičia, vdovec alebo dvaja muži, čo z nich robí neplnohodnotnú rodinu pre dané dieťa? 

Hej, a referendum nebolo o deťoch. Bolo o dospelých ľuďoch, ktorí si za svojich 18 a viac rokov života neuvedomili, že heterosexualita z nich nerobí " tých správnych" ani im nevkladá do rúk právo rozhodovania o živote niekoho iného.

 

A preto Slovensku gratulujem, že neprešlo. A že sme moderní. Aspoň trochu. 

 

Ďakujem za pozornosť

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chcete hypotéku? Banky zlacňujú, ale pomýliť sa dá ľahko

Ešte pred začatím jari, kedy sa predáva najviac hypoték, spustili banky akciové úroky.

KOMENTÁRE

Mihál opúšťa Sulíka. Máme na viac?

Predseda SaS je výraznou osobnosťou, ktorá ľudí rozdeľuje.

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Danko sa nás na nič nespýtal, hovorí šéf EPH.


Už ste čítali?