Pre všetkých so "správnymi" hodnotami

Autor: Jarina Fábriová | 8.2.2015 o 13:44 | (upravené 8.2.2015 o 13:59) Karma článku: 11,10 | Prečítané:  1556x

Ako sa predpokladalo, fraška skončila fiaskom, katastrofálne malou účasťou a 7.2.2015 je dôkazom toho, že žiadne bytostne dôležité problémy sa neriešili.

Ale mňa zaráža iný aspekt. Aliancia za Stredovek a jej vedúci predstavitelia nemajú žiadnu hanbu ani sebareflexiu a po sobote vyhlasujú, že "idú ďalej" a  že je to "nevídané ". To je veru nevídané, prehajdákať 6,3 milióna eur na vec, ktorú 80 percent oprávnených voličov malo ťažko na háku. Pani hovorkyňa z toho viní médiá, ktoré minimálne informovali ľudí. No to by samozrejme nebolo ono, keby sme sa nezahrali na obete, ktorým homoloby všade zatvára dvere pred nosom. Tak, aby sme v tom mali jasno, skúsim to ešte raz pre všetkých Aliančanov (predsa len, bolo ich až 900 tisíc :( Vážne, ľudia? Vážne?) zhrnúť a interpretovať výsledky tak, ako to vidím ja.

Dovolím si tvrdiť (a dúfam v to), že nízka účasť nie je iba odrazom toho, že Slovákov vo všeobecnosti tak trochu netrápi spoločenské a politické dianie, aspoň to doteraz ukazovala naša veľmi nízka účasť v parlamentných či prezidentských voľbách. Tých 80 percent neostalo doma preto, že o referende informovaní neboli, alebo že by sa ich otázky nedotkli a neriešili to. Nezúčastnení vyjadrili jasný nesúhlas s tým, ako sú otázky postavené, čoho sa týkajú a že sú vôbec predmetom referenda. Dali masovej letáčikovej, balónikovej, facebookovej a youtubovej a ešte neviem akej kampani jasnú facku, ktorá by každého organizátora s aspoň štípkou zdravého rozumu mala štípať aj týždeň. Mala by štípať rovnako aj katolícku cirkev, ktorá sa do tejto špiny namočila a na kázňach šírila osvetu v oblasti sexuality a rodiny, pritom nejak pozabudla na lásku a prijatie inakosti ako základné piliere kresťanstva.

Väčšina Slovenska neuznáva prízemné chápanie rodiny iba ako silného jedinca s penisom a jemného jedinca s vagínou a okolo nich kŕdľa detí. Normálneho človeka nedefinuje jeho sexuálna orientácia, ale jeho skutky. Biologická schopnosť plodiť detí nerobí zo žiadneho páru potenciálnych rodičov, je to v prvom rade psychická zrelosť, želanie dávať malej osôbke všetko aj nad rámec svojich možností, schopnosť vytvoriť pre dieťa doma zázemie, ktoré bude milovať a kam sa bude rado vracať. Ak vyššie uvedené veci zvládne heterosexuálny pár, slobodná mamička, starí rodičia, vdovec alebo dvaja muži, čo z nich robí neplnohodnotnú rodinu pre dané dieťa? 

Hej, a referendum nebolo o deťoch. Bolo o dospelých ľuďoch, ktorí si za svojich 18 a viac rokov života neuvedomili, že heterosexualita z nich nerobí " tých správnych" ani im nevkladá do rúk právo rozhodovania o živote niekoho iného.

 

A preto Slovensku gratulujem, že neprešlo. A že sme moderní. Aspoň trochu. 

 

Ďakujem za pozornosť

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?