Instantný nacionalizmus

Autor: Jarina Fábriová | 20.6.2015 o 19:40 | Karma článku: 6,44 | Prečítané:  976x

Bratislava poslúžila javiskom pre mierumilovnú prezentáciu "vlasteneckých názorov" na úrovni. Ak niekomu naozaj záleží na kultúre, povesti a bezpečnosti svojho štátu, sotva si vyberie zrovna takúto cestu.

Ako je to už zvykom, nemôžu chýbať silné slová o obrane zeme našich predkov, našich žien, našej kultúry, našej... No proste NÁŠHO!!! Nechýbal ani Náš Vodca, láskyplný a mierumilovný mladý muž, ktorý spolu so svojimi prívržencami za X rokov života na európskom území si akosi nevšimol, že imigranti sú stabilnou súčasťou našich reálií. Jaj počkať, oni roztrhali vlajku EÚ. 

Oveľa ľahšie je bojovať (hlavne statusmi na facebooku a rasistickými výrokmi plnými nenávisti) proti niekomu, koho si v živote nestretol a jediná relevantná info, ktorú o ňom máš, je, že je moslim a môže ti znásilniť dcéru. Keď som za posledné dni nevidela na facebooku 50 ukameňovaní a 350 "ženy v islamu", tak ani raz. Veď čo nás tam po kauze Vahostav, po úplatkoch v zdravotníctve a súdnictve, proti tomu my pochodovať nepôjdeme... Že to tu hnije zvnútra? Že mladí idú kvôli tomu radšej študovať a pracovať do zahraničia, namiesto toho aby prispievali k rozvoju Slovenska? Lebo sú znechutení z politikov, ktorých sme si my sami zvolili/nezvolili (lebo sme nešli voliť lebo šak kradnú šeci). No, sú to síce hajzli oberajúci štát o peniaze, no ale aspoň neveria v Allaha! A sú bieli. A nie sú buzeranti (ehm). Radosť vladnúť a kradnúť.

Tak poďme prispôsobivo vulgárne nadávať Beňovej, Bruselu, ľuďom s iným názorom, ale hlavne neprispôsobivým moslimom ktorých sme zazreli na silných fotkách na pofidérnych spravodajských portáloch. Lebo aj to je paradox novodobého národniara: kašlem na povesť svojej krajiny vo svete, idem zachraňovať jej kultúru pred pár stovkami utečencov. Kde je logika? No zatiaľ nikde. 

Zaráža ma koncentrácia nenávisti v mojom okolí k neznámym ľuďom, utekajúcim pred politickým marazmom v ich krajine. Zaujímalo by ma, ako by dopadli Slováci, Česi, obyvatelia Sovietskeho Zväzu, ktorí svojho času tiež utekali pred režímom a riskovali počas úteku životy, keby Rakúšania skandovali "My sme tu doma" a boli pripravení dobiť každého špinavého slovana, vkročiaceho na ich nepoškvrnenú germánsku pôdu. 

A nech sa nikto neoháňa "nie som rasista, ale..." bla bla. Ok, od Rómov si zažívame svoje safari, ale nie je náhodou pomoc utečencom trochu o ľudskosti? Dať takému istému človeku z mäsa a kostí šancu na život, keďže vo svojej krajine tú šancu vidí celkom hmlisto? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?