Instantný nacionalizmus

Autor: Jarina Fábriová | 20.6.2015 o 19:40 | Karma článku: 6,46 | Prečítané:  960x

Bratislava poslúžila javiskom pre mierumilovnú prezentáciu "vlasteneckých názorov" na úrovni. Ak niekomu naozaj záleží na kultúre, povesti a bezpečnosti svojho štátu, sotva si vyberie zrovna takúto cestu.

Ako je to už zvykom, nemôžu chýbať silné slová o obrane zeme našich predkov, našich žien, našej kultúry, našej... No proste NÁŠHO!!! Nechýbal ani Náš Vodca, láskyplný a mierumilovný mladý muž, ktorý spolu so svojimi prívržencami za X rokov života na európskom území si akosi nevšimol, že imigranti sú stabilnou súčasťou našich reálií. Jaj počkať, oni roztrhali vlajku EÚ. 

Oveľa ľahšie je bojovať (hlavne statusmi na facebooku a rasistickými výrokmi plnými nenávisti) proti niekomu, koho si v živote nestretol a jediná relevantná info, ktorú o ňom máš, je, že je moslim a môže ti znásilniť dcéru. Keď som za posledné dni nevidela na facebooku 50 ukameňovaní a 350 "ženy v islamu", tak ani raz. Veď čo nás tam po kauze Vahostav, po úplatkoch v zdravotníctve a súdnictve, proti tomu my pochodovať nepôjdeme... Že to tu hnije zvnútra? Že mladí idú kvôli tomu radšej študovať a pracovať do zahraničia, namiesto toho aby prispievali k rozvoju Slovenska? Lebo sú znechutení z politikov, ktorých sme si my sami zvolili/nezvolili (lebo sme nešli voliť lebo šak kradnú šeci). No, sú to síce hajzli oberajúci štát o peniaze, no ale aspoň neveria v Allaha! A sú bieli. A nie sú buzeranti (ehm). Radosť vladnúť a kradnúť.

Tak poďme prispôsobivo vulgárne nadávať Beňovej, Bruselu, ľuďom s iným názorom, ale hlavne neprispôsobivým moslimom ktorých sme zazreli na silných fotkách na pofidérnych spravodajských portáloch. Lebo aj to je paradox novodobého národniara: kašlem na povesť svojej krajiny vo svete, idem zachraňovať jej kultúru pred pár stovkami utečencov. Kde je logika? No zatiaľ nikde. 

Zaráža ma koncentrácia nenávisti v mojom okolí k neznámym ľuďom, utekajúcim pred politickým marazmom v ich krajine. Zaujímalo by ma, ako by dopadli Slováci, Česi, obyvatelia Sovietskeho Zväzu, ktorí svojho času tiež utekali pred režímom a riskovali počas úteku životy, keby Rakúšania skandovali "My sme tu doma" a boli pripravení dobiť každého špinavého slovana, vkročiaceho na ich nepoškvrnenú germánsku pôdu. 

A nech sa nikto neoháňa "nie som rasista, ale..." bla bla. Ok, od Rómov si zažívame svoje safari, ale nie je náhodou pomoc utečencom trochu o ľudskosti? Dať takému istému človeku z mäsa a kostí šancu na život, keďže vo svojej krajine tú šancu vidí celkom hmlisto? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chcete hypotéku? Banky zlacňujú, ale pomýliť sa dá ľahko

Ešte pred začatím jari, kedy sa predáva najviac hypoték, spustili banky akciové úroky.

KOMENTÁRE

Mihál opúšťa Sulíka. Máme na viac?

Predseda SaS je výraznou osobnosťou, ktorá ľudí rozdeľuje.

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Danko sa nás na nič nespýtal, hovorí šéf EPH.


Už ste čítali?